Orlikowa Liga Tenisa Ziemnego – sezon 2018

strona

Marek Pieńczewski triumfatorem V edycji Mistrzostw Chełmży w Tenisa!
Jako jedyny nie przegrał żadnego meczu i dotarł do finału bez straty seta. W finale zmierzył się z Pawłem Polikowskim (3-krotnym zwycięzcą rozgrywek).

 • Paweł również dotarł do finału bez żadnej porażki, a seta stracił dopiero w półfinale z Wojtkiem Hapka. Wielki finał zakontraktowany był do wygrania trzech setów. Licznie zgromadzeni kibice mieli dostarczoną niezłą dawkę sportowych emocji, bowiem mecz trwał aż 5 setów! Paweł dość łatwo objął prowadzenie 6:2, 6:4 i 2:0 w meczu. Był skupiony i konsekwentny. To był ostatni gwizdek dla Marka o pozostaniu w grze. Musiał wziąć głęboki oddech i zacząć grać swój tenis. Można rzec, że rozkręcał się z każdą kolejną rozegraną piłką i w ostatecznej rozgrywce to on był górą i wywalczył tytuł Mistrza Chełmży.
  Wynik spotkania Marek Pieńczewski – Paweł Polikowski 2:6, 4:6, 6:2, 6:3, 6:2.
  Gratulacje należą się obu zawodnikom, bowiem zafundowali piękny spektakl, trwający ponad 3h. Trzecie miejsce zajął Wojtek Hapka, który wygrał 6:1. 6:4 z Arturem Kielakiem.
  Finałową ósemkę zamykają: Michał Szulc, Paweł Grubecki, Michał Klafczyński oraz Jeremi Ziemba.
  Podziękowania dla wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w V edycji tenisa.
  Finaliści otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

  Puchar Ligi zdobył również Marek Pieńczewski, który w meczu finałowym pokonał Wojtka Hapka 7:5, 7:5! Niniejszym zdobył podwójny „puchar” wygrywając i Ligę i Puchar Ligi w sezonie 2018.
  Gratulacje!