CHLTS sezon 2023 – III Turniej

III Turniej wygrywa Krzysztof Klonowski!

W dniu 12 marca 2023 rozegraliśmy III turniej Chełmżyńskiej Ligi Tenisa Stołowego. W rywalizacji udział wzięło 23 graczy, którzy zostali przydzieleni do poszczególnych grup w drodze losowania. Najlepsza „czwórka” z drugiego turnieju była rozstawiona. Awans do ćwierćfinałów wywalczyli: w grupie A Mateusz Barański i Kuba Klawiński; z grupy B Tomasz Rękas i Artur Brokopp; w grupie C Krzysztof Klonowski i Roman Krzywdziński; w grupie D Dawid Juchtowski i Krzysztof Górski.

Po spotkaniach grupowych przystąpiliśmy do rozgrywek fazy pucharowej.

Wyniki par ćwierćfinałowych:

A1 Mateusz Barański 3:1 Roman Krzywdziński C2

A2 Kuba Klawiński 2:3 Krzysiu Klonowski C1

B1 Tomek Rękas 3:1 Krzysiu Górski D2

B2 Artur Brokopp 0:3 Dawid Juchtowski D1

Wyniki półfinałów:

Mateusz Barański 1:3 Krzysiu Klonowski

Tomek Rękas 2:3 Dawid Juchtowski

Mecz o III miejsce:

Mateusz Barański 0:3 Tomek Rękas

Już po półfinałach wiedzieliśmy, że będzie „zmiana warty” po dwóch wcześniej wygranych turniejach przez Mateusza Barańskiego. Do finału doszli Krzysiu Klonowski i Dawid Juchtowski. Zawodnicy zafundowali prawdziwy tenisowy spektakl. Partia rozegrana w 5 setach, z czego ostatni na przewagi – wielokrotnie zmieniający się wynik i każdy z nich miał swoje „piłki meczowe”.  

Ostatecznie to szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść Krzysztofa Klonowskiego, który przegrywał już 0:2 w setach, po czym zdołał wyrównać na 2:2. W decydującym secie zaczynał od 0:5 i zdołał wyjść na 10:8 i był już o krok od zwycięstwa. Mecz trzymał w napięciu nie tylko zawodników, ale również kibiców. Tie Break zakończył się wynikiem 16:14 dla Krzysia i to on mógł się cieszyć z pierwszego wygranego turnieju w tym sezonie.

Gratulacje dla finalistów oraz wszystkich zawodników. Dziękujemy za dostarczenie dużej dawki sportowych emocji. Do zobaczenia na kolejnym turnieju ligowym, który odbędzie się 16 kwietnia 2023.

Do zobaczenia!