VII Mistrzostwa Chełmży w Tenisa Ziemnego wygrywa Paweł Polikowski.

VII Mistrzostwa Chełmży w Tenisa Ziemnego wygrywa Paweł Polikowski.

Tegoroczne zmagania tenisistów dobiegły końca. Udział w rozgrywkach wzięło 16 zawodników, którzy rozgrywali mecze od maja do końca sierpnia. W I etapie rozgrywek gracze byli podzieleni na dwie grupy po ośmiu zawodników, którzy rozgrywali mecze  systemem „każdy z każdym”. Do drugiego etapu przechodzili wszyscy zawodnicy, ale rywalizacja miała już system pucharowy – przegrany żegnał się z turniejem.

Najlepiej poradzili sobie Paweł Polikowski i Szymon Kuffel, którzy w II etapie zmagań doszli do finału bez straty seta, rozkręcając się z meczu na mecz. Jak na liderów przystało, zafundowali w finale miły dla oka tenisowy spektakl. Było bardzo dużo zagrań wygrywających, zwrotów akcji, dramaturgii, gdzie zawodnicy nie tylko rywalizowali z przeciwnikiem ale również z emocjami, które towarzyszyły im podczas tego decydującego meczu. Zgromadzonym kibicom mecz mógł się na pewno podobać, obaj zawodnicy dostarczyli niezłą dawkę sportowych wrażeń.

Wynik ostateczny 7:5, 6:3 dla Pawła Polikowskiego. Gratulacje dla zwycięzcy. Gratulacje należą się również Szymonowi, który walczył dzielnie w finale.

Podziękowania dla wszystkich pozostałych graczy za udział w rozgrywkach tenisowych, które cieszą się u nas dużą popularnością. Dziękujemy także kibicom, którzy licznie się stawili, by dopingować obu zawodników. Wśród nich znaleźli się między innymi Marek Kuffel – Wiceburmistrz Miasta Chełmży oraz Michał Ramlau – Wicestarosta Toruński.

Trzecie miejsce w rozgrywkach zajął Paweł Grubecki pokonując Stanisława Grabowskiego 6:3, 2:6, 6:0. Gratulacje!

Sezon tenisowy 2020 na korcie otwartym dobiegł końca. Do zobaczenia za rok!

Z tenisowym pozdrowieniem,

Organizator